Kniha návštěv

Ekologie a zdraví

Datum: 31.01.2010 | Vložil: Kristýna

Vaše zájezdy autobusem začínají příšerně. Stará kraksna bez katalyzátoru stojí ve tmě zaparkovaná na křižovatce v hustě obydleném sídlišti, víko kufru vtipně otevřené do ulice ( co budete dělat, až se o něj nějaké auto nebo, nedej bože, motorka i s řidičem rozpárá...), naftové vytápění naplno běží, spaliny z nekvalitního spalování doslova zaplynují celé sídliště, pronikají okny do bytů - koncentrovaná rakovina!, a aby nebylo chlapcům hokejistům v autobuse moc horko, tak se větrá naplno otevřenými dveřmi. Tahle ekologická a zdtravotní hrůza trvá nejméně půl hodiny. Pak se vrak s hokejisty rozjede, za ním zůstane rakovinový mrak ještě dalších 30 minut otravující ovzduší ulice i celých Kralovic. Děti, důchodci, ostatní občané, zhluboka dýchejte a velebte hokej :-((( P.S. který kamarád vám zajišťuje STK?...

Re: Ekologie a zdraví

Datum: 02.02.2010 | Vložil: Slimák

Nedá se svítit milá Kristýno,
ekologický nekarcinogenní zimák nám město nepostaví, tak jako fotbalistům za městem, volejbalistům na sokolovně, nebo tenistům za školou, šachystům a karbaníkům hospody... jsme rádi, že nám někdo přispěje i na tuto dopravu. Samozřejmě se můžeme začít věnovat i méně rakovinotvornému a město znečišťujícímu sportu. Mě osobně třeba vadí, že tam parkují všechna ostaní auta, nedá se tam projet, zdržuje se tam doprava, vznikají nebezpečné, cyklisty párající situace, spoluobčané ze sídliště mají přece rozsáhlý areál garáží, nevadí Vám, že tam všichni tito denně startují svá auta, to musí být přece celodenní příšerný rakovinotvorný mrak šířící se do Vašich oken... dám tedy za Vás podnět na řešení na místní odbor dopravy. Snad to této lokaci prospěje. Pak už jistě takový autobus, jednou za měsíc nikomu vadit nebude.

Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 02.02.2010 | Vložil: Karbous

Moje řeč.. pane moje řeč..

Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 07.02.2010 | Vložil: Kristýna

Milý Slimáku,
již pohled na autobus chrlící oblaka nedokonale spálených zplodin, který půl hodiny naprázdno túruje motor, svědčí o bezohlednosti a aroganci řidiče a organizátorů zájezdu. S prominutím blábol o parkování aut v ulici výše uvedenou aroganci potvrzuje a navíc svědčí o nepříliš chytré a vtipné hlavičce pisalatele. Pro Vaši informaci: Parkování je legální záležitostí, pokud to na daném místě komunikace není zakázané příslušnou dopravní značkou. Zbytečný chod motoru na místě je však přestupkem a silné znečišťování ovzduší dokonce trrestným činem. Vaší reakcí jste dokázal nejenom bezohlednost, ale také politováníhodnou občanskou nevzdělanost. Mimochodem, o Vaší úrovni svědčí i přitroublé vyhrožování odborem dopravy :-). Předpokládáte snad, že tam, popř. na poliicii pracují stejně bezohlední jedinci jako jste Vy? Věřím, že krásný sport hokej má také osvícenější činovníky než jste Vy. Na závěr ještě malou úvahu o startování aut - kdyby všechny auta na sídlišťátku naráz startovala (95% z nich má katalyzátor), tak ze sebe nevypudí ani desetinu škodlivých zplodin, který jste vypustili do ovzduší během onoho víkendového rána.

Re: Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 08.02.2010 | Vložil: fanda

Milá Kristýno,pokud máš nějaký jiný zdravější a lacinější nápad, jaká by mohla být doprava pro hokejisty, tak se svěř ,budeme jenom rádi. Až budeš mít děti, jako že je určitě nemáš, tak budeš ráda, že dělají něco užitečného a že je o ně i s dopravou na zápas postaráno. Každý nemá možnosti a ani prostředky, aby mohl vozit hokejisty soukromým autem.Všechno je to bohužel o penězích. Až bude mít klub trochu více peněz, můžou hokejisté jezdit klidně patrovým autobusem, který bude mít i katalyzátor. To je podnět i pro tebe Krystýno, sponzorským darům se meze nekladou.
Jinak ty a Slimák 1 za sloh

Re: Re: Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 08.02.2010 | Vložil: Karel

Možná by nám mohla Kristýna rovnou zasponzorovat ten ekologický autobus ...

Re: Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 08.02.2010 | Vložil: Slimák

Tak samozřejmě nemohu nereagovat, že, ikdyž jsem, měl zpočátku pocit, že bude návštěvní kniha sloužit poněkud, těmto stránkám relevantnějším tématům ( dnes jsme vyhrály Kris!) a doufám, že to zde dále již nebudeme rozpitvávat.. jak správně fanda naznačil, vše je otázka peněz, není bouda na hadry, není bus, podporujemem mládež ve sportovní činnosti, využíváme nevyužitý objekt, lepší nám město neposkytně, stranou obydlí tvého i dalších věčných nespokojenců atd atd..blalbla...- tady bych se chtěl pozastavit a zeptat co děláš TY pro mládeš či veřejné blaho..plníš dikuze na netu?
Pokud ti tohle vadí, kandiduj do zastupitelstva (potažmo do rady) města, snad se ti podaří současné příspěvky sportovním oddílům "spravedlivěji"přerozdělit, mi už to zkoušíme leta (a stejně nemáme nic zadarmo). Hlavičku pisatele nech na pokoji, zatím jsem se s kritikou setkal jen na adresu tvojí. Parkování je zde sice legální ať už je zde vymyšleno jakkoli debilně ( hlavně ale VAŠE lenost dojít pro auto do garáží vytváří nebezpečné situace těm kdo tudy jen projíždí- což ovšem také zamořuje že..), ale spojovat trestný čin s provozem vozidla na pozemní komunikaci, jež řádně prošlo technickou přejímkou a je tak k tomuto účelu způsobilé a u Vás zastavilo jen za účelem naložení a vyložení nákladu, je blábol který nestojí za plnění našich stránek..To budete probírat v autoškole...za pár let...ehm. To jen krátce k mé politováníhodné občanské nevzdělanostii, která mi dala i šanci pracovat na krátce právě na místní odboru dopravy. A proto také milá Kristýnko samozřejmě vím, že pakliže si chci na podobné situace stěžovat jako ty, není lepší instance než právě tato. Samozřejmě že tam stejně jako mi bezohlední jedinci nepracují, jen nemají ten správný podnět k řešení situace. To už jste ale měli probírat v občance...hmm.. jdem dál. Katalyzátor slouží ke snížení obsahu CO2 ve výfukových plynech automobilů, nikoliv k jejich 100% odbourání ( vice zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Katalyzátor), tzn. že pokud by naráz nastartovali všechny auta na sídlišti, zešílela bys nejen z toho kraválu a karcinogenních rakovinotvorných oblaků dýmů pomalu se valících do Vašich oken, tak i z toho, že bys nestíhala stěžovat si po všech možných diskuzích...stačilo ne? Zkrátka Tě slušně požádáme abys i nadále sledovala naše stránky a v termínech zápasů našim mladších kamarádů nevstávala při otevřeném okně. Děkuji a zdravím do sídliště!

Re: Re: Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 08.02.2010 | Vložil: Slimak

Myslim že vyhráli je měkké I co? Sorry

Re: Re: Re: Re: Re: Ekologie a zdraví

Datum: 10.02.2010 | Vložil: Karbous

Je toho asi na mojí nevzdělanou hlavu moc.. :-D Ale jinak co teprv musí říkat lidé z okolí autobusového nádraží...?? tam to musí být tedy zamořené...

Re: Ekologie a zdraví

Datum: 08.02.2010 | Vložil: Víták

"víko kufru vtipně otevřené do ulice ( co budete dělat, až se o něj nějaké auto nebo, nedej bože, motorka i s řidičem rozpárá..."

To by mě zajímalo, jakej magor pojede v zimě na motorce. To může bejt jedině Krystýnky starej. Jestli je tak inteligentní jako ona, tak se není čemu divit, že jí tam vadí ten krásnej bus. Má prostě o starýho strach aby se nerospáral o víko kufru. Raďeji začni řešit spalovny než nějakej autobus, tam se možná chytneš. Ekologům zdar.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek